ELELE İLE ''DOĞRU'' YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA''Yükselen burç nedir : doğduğunuz sırada ufuk çizgisinden yükselen burçtur ve doğduğunuz anda yükselen takım yıldıza verilen astrolojik teknik bir terimdir. Yükselen burç, öz burcunuz kadar önemlidir. Görünüşü ve kendinizi nasıl gördüğünüzü temsil eder. Yükselen burç ortalama 2 saatte bir değişim gösterir ve doğru tespit edilmesi için doğum saatinin çok iyi bilinmesi gerekir.''

Evet 2 saatte bir değişiyor yükselen burç.Hal böyle olunca hesaplanması da kritik bir konu elbette .Her kaynağa güvenilebilecek bir mesele değil.  E ben de merak ettim durur muyum hemen araştırmaya başladım acaba en doğru nereden öğrenebilirim diye . Cevabımı çok geçmeden buldum : Yükselen burcuma Elele'den  :)

En önemli bilgi elbette doğum saati.Hemen siteye giderek doğum saatimi ve diğer doğum bilgilerimi girdim. Vee bingo! Tam da beni anlatmasın mı :)   Bilgileri doğru girdikten sonra sonuçların doğru çıkmaması mümkün değil ! :) 

Benim yükselen burcum Yay çıktı ve sizinle de paylaşmak istiyorum .

Yükseleni Yay burcu olanlar, hayata iyimser gözlükle bakan, asil yaradılışlı, herkesi dost kabul eden, arkadaş canlısı ve samimi insanlardır. Onların dünyada yapacakları en son şey haksızlıktır. Hareketli, neşeli ve nüktedan bir kişilikleri vardır. Bulundukları ortama kolayca uyum sağlarlar. Espriler yaptıkları gibi beğenmedikleri şeyleri de alaya alabilirler. Genellikle kızgınlıklarını dışarıya sözcükler ile vururlar. Çift karakterli ve değişken yapıları vardır. Hem duygusal, içe dönük, çekingen ve duyarlıdırlar. Hem de cesur, ateşli, tedbirsiz, gururu söz konusu olunca sözünü esirgemeyen biri olabilirler. Yükselen Yay için özgürlük de çok önemlidir ve bunun kısıtlanması bile onu çılgına çevirebilir. Bu insanlar seyahat etmekten, serüvenler yaşamaktan ve gezip görmekten büyük zevk alırlar. Maddi ve manevi olarak kısıtlanmak, bağımsızlıklarının ellerinden alınması ve sorumluluk altında kalmak en büyük korkularıdır. Bu nedenle belli bir yere ve kişiye körü körüne bağlanmak onlara göre değildir. Sevdikleri insan ile her şeylerini paylaşırlar. Hem sevgili hem de iyi bir dost olurlar. Fiziksel özellikleri vücutlarını ince ve biçimli yapar. Elleri ve ayakları biçimlidir. Şans dişleri denen ön iki dişleri daha iri ve çıkık olur.