SEZON TRENDİ : KÜRK YAKA DİKELİM / SEWİNG ON FAUX FUR COLLAROkulu çekim mekanı olarak kullanaraktan bi işe yaramasını sağlama çabalarım hızla devam etmektedir.Başka da bi faydası yok bu binanın canım :D

  Bi de bugünlerde kendimi Ajda Pekkan gibi hissediyorum. Yazık kadın estetik operasyonlardan dolayı salyasını hissetmiyormuş ya zordur heralde o da rezil olma şeysi var bi de işin ucunda . Konya havasında burnumu hissetmeyince düşündüm hep bunları empatik olmak lazım vesselam.(Açta açıkta bırakma Ya Rabbi de dedim tabii ki yoksa kalburüstü bir empatik diğilim ki aklıma ilk botoks gelsin)

Oluşan sarkıt ve dikitler mühim.Burunda hissiyat kaybolunca arada peçete kullanıp kontrol etmek, önlem almak lazım :D


Bakmayın fotoğraflarda gülümseyen güneşe burnum düşecekti yere az kalsın :D Gerçi bu havalı kürküm ile burnum düşse eğilip almam hıh :P

Geçen sene kış sezonunda da pek popüler olan bu sene de tam gaz hükmünü sürdüren kürk detaylara imrentim sonucu ortaya çıkan bu  yakalığımın aşamalarını cümle alem yararlansın diye anlatayım dedim efendim.


Hazırladığım kalıbı A4 kağıdına çıktı alarak kullanabilirsiniz ya da evdeki temel yaka kalıpları da kullanılabilir.(O kadar paintte çizdim uğraştım çıktı alın da bi dua ediverin bence:)

Kumaşım her zamanki gibi bakırcı amcadan :D Artık Google Map aracılığı ile kendisine ulaşabilirsiniz . Buyrun açık adres : BAKIRCI KİLOLUK KUMAŞ 

 • 25 cm enden 2 yaka artı bir çift kolluk çıkıyor. Bu durumda 1 metre kumaştan 8 yaka 4 çift kolluk çıkar.(Çok oran orantı çözümü gibi oldu neyse işte anladınız :D )Henüz kolluk yapmadım ama planlarım arasında..

 • 66 cm ikiye katlanınca kalıp -paylı olarak- kumaşa sığıyor.Ekleme çıkarma ve ya ölçülerde oynamak istenirse o sizin bileceğiniz iş :)

 • Kalıp kumaş katına yerleştirildikten sonra kenarlardan beşer cm pay bırakılıp kesilir( dış kenardan daha az bırakılsa da olur zaten kesilecek.Kumaşın açık hali ve astar yukarda .
Anlatımı fotoğraf üstünde yapmak istedim ki akıllı cihazınıza kaydedince bi de anlatım kaydetmek zorunda kalmayın diye :) Kurdelesini bu aşamada takıyorsunuz unutmayın :)

(Bu konuda mağdur olan yazar okuyucularını düşünüyor.Empatik olduğumu söylemiş miydim?)Asıl önemli mevzu yukardaki görsel.Astarı dış kenardan makine çekiyoruz.İç kenar elde dikilecek.


Ben kurdelesini iki kere bağlayıp bırakıyorum.Fiyonk yapacak pay koymadım bu şekilde yeterli buldum uzunluğunu.Yine isteğe göre uzunluk ölçüsü değiştirilebilir.

Bir de kürk deyince DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN kostümlerini atlamamak gerek.Müthiş bir emek ve çalışma var dizide.Bazen kostüm ve askesuarları inceleyeceğim diye sahneleri kaçırıyorum.

- ay ne oldu şimdi anlamadım ben durumları :D

Bir ara dizinin kostümleri ile ilgili de bir yazı hazırlayacağım şimdilik sevgiler saygılar..


Yorumlar

 1. Öğrenirken eğlenmek dedikleri bu olsa gerek

  YanıtlaSil
 2. Merhaba , benimde deneyeceklerimin arasında olan bir çalışma ayrıntılı açıklama için teşekkürler .Çalışmlarınızı takibe aldım :)

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar ben teşekkür ederim facebook ve instagramdan da ulaşabilirsiniz :)

  YanıtlaSil
 4. Çok şık olmuş, iyi günlerde kullanın . Ben de kürklü panço dikecektim , yayın için teşekkürler . Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim şimdiden ellerinize sağlık :)

   Sil
 5. Giysi kalıpları ararken , kürk kumaşı alıp kenarda bıraktığım için içim içimi yiyordu yerde ararken Gök'te buldum pattadanak:) ben bu kalıbı yarın çalışır hooop diker

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D:D:D Gök'te aradığınızı bulmanıza çok sevindim , kolay gelsin o zaman sevgiler :))

   Sil
 6. Merhaba Büşra hanım çalışmalarınızı zevkle ve eğlenerek okudum �� umarım hep böyle eğlenceli kalirsiniz:) diktikleriniz çok güzel ve kullanışlı bende amatörce ilgileniyorum dikişle ama kendimi çok gelistirmem lazım �� siz yazmaya devam edin biz öğrenelim bol bol :) hayırlı geceler diliyorum ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar sevde hanım çok teşekkür ederim böyle tatlı yorumları gördükçe daha eğlenceli yazılar yazmak kaçınılmaz oluyor :) bende amatörüm ama bildiğim daha doğrusu uydurduğum kadarını anlatmaya çalışıyorum her zaman beklerim soru sormaktan çekinmeyin sevgiler :))

   Sil

Yorum Gönder

lütfen adsız yorum bırakmayınız.Yorumlarınızı cevaplamaktan büyük mutluluk duyuyorum teşekkürler sevgili misafir :)

Popüler Yayınlar