SEZON TRENDİ : KÜRK YAKA DİKELİM / SEWİNG ON FAUX FUR COLLAROkulu çekim mekanı olarak kullanaraktan bi işe yaramasını sağlama çabalarım hızla devam etmektedir.Başka da bi faydası yok bu binanın canım :D

  Bi de bugünlerde kendimi Ajda Pekkan gibi hissediyorum. Yazık kadın estetik operasyonlardan dolayı salyasını hissetmiyormuş ya zordur heralde o da rezil olma şeysi var bi de işin ucunda . Konya havasında burnumu hissetmeyince düşündüm hep bunları empatik olmak lazım vesselam.(Açta açıkta bırakma Ya Rabbi de dedim tabii ki yoksa kalburüstü bir empatik diğilim ki aklıma ilk botoks gelsin)

Oluşan sarkıt ve dikitler mühim.Burunda hissiyat kaybolunca arada peçete kullanıp kontrol etmek, önlem almak lazım :D


Bakmayın fotoğraflarda gülümseyen güneşe burnum düşecekti yere az kalsın :D Gerçi bu havalı kürküm ile burnum düşse eğilip almam hıh :P

Geçen sene kış sezonunda da pek popüler olan bu sene de tam gaz hükmünü sürdüren kürk detaylara imrentim sonucu ortaya çıkan bu  yakalığımın aşamalarını cümle alem yararlansın diye anlatayım dedim efendim.


Hazırladığım kalıbı A4 kağıdına çıktı alarak kullanabilirsiniz ya da evdeki temel yaka kalıpları da kullanılabilir.(O kadar paintte çizdim uğraştım çıktı alın da bi dua ediverin bence:)

Kumaşım her zamanki gibi bakırcı amcadan :D Artık Google Map aracılığı ile kendisine ulaşabilirsiniz . Buyrun açık adres : BAKIRCI KİLOLUK KUMAŞ 


Kumaşın açık hali ve astar yukarda .
Anlatımı fotoğraf üstünde yapmak istedim ki akıllı cihazınıza kaydedince bi de anlatım kaydetmek zorunda kalmayın diye :) Kurdelesini bu aşamada takıyorsunuz unutmayın :)

(Bu konuda mağdur olan yazar okuyucularını düşünüyor.Empatik olduğumu söylemiş miydim?)Asıl önemli mevzu yukardaki görsel.Astarı dış kenardan makine çekiyoruz.İç kenar elde dikilecek.


Ben kurdelesini iki kere bağlayıp bırakıyorum.Fiyonk yapacak pay koymadım bu şekilde yeterli buldum uzunluğunu.Yine isteğe göre uzunluk ölçüsü değiştirilebilir.

Bir de kürk deyince DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN kostümlerini atlamamak gerek.Müthiş bir emek ve çalışma var dizide.Bazen kostüm ve askesuarları inceleyeceğim diye sahneleri kaçırıyorum.

- ay ne oldu şimdi anlamadım ben durumları :D

Bir ara dizinin kostümleri ile ilgili de bir yazı hazırlayacağım şimdilik sevgiler saygılar..


Etiketler: , , , , , , , , , , ,