KIRMIZI MANTO ŞEMASI VE DİKİMİ/ SEWİNG OF RED COAT AND PATTERN
Baharın ilk gününden herkese merhabalar :) Kış günlerinde fotoğraflamak nasip olmayınca biz de 1.5 aylık tatilimizden dönüşte fotoğraflayalım dedik kırmızı mantomuzu :)


Kırmızı olsun beş fazla olsun diyen sevgili arkadaşıma arayıp tarayıp bu tatlı kırmızı kaşe kumaşını buldum.Aynı arkadaşıma '' Değişik Yakalı Yelek''  de dikmiştim :)


Kalıp olarak her zamanki gibi sık sık kullandığım Ağustos 2015teki 109 nolu modeli kullandım.

Temel olarak yukarIda bahsettiğim kalıbı kullansam da elbette modifiye ettiğim yerler var :)

Öncelikle şunu belirteyim ki kumaşa tam yerleşimi yukardaki gibi değil mesela o kemer oraya sığmaz:D Zaten ben iki parça kumaştan çıkartığım için nereye ne sığdı ise öyle yerleştirdim. Kumaş olarak bir boy + kol alınsa yeterli olacaktır.Siz temel bedeni altlı üstlü yerleştirirseniz gerisi alt kısma sığar zaten.Mantodaki ekşın tam burada: yakasında. Yakanın kalıptaki bitişinden 4 cm aşağı doğru 26 cm eğim yapılır. Benim kalıp 36 beden için. Her bedene 1-2 cm daha eklenebilir bu kısım için. Deneme yanılma yolunu kullanınız :)


Ön bedeni kumaş katında kestiğimiz için 2 tane büyükçene parçamız oluyor bu sayede kruvaze yapabiliyoruz mantoyu.

Cepler ise daha önce ''Gizli Cep Yapımını'' anlattığım şekilde diktim.Yalnız burda cep torbasının bir tarafını astar değil iki tarafını da polar yaptım daha sıcak olsun diye :D

O zaman kış sezonunu da böylece kapatalım ve bahara merhaba diyelim :)Etiketler: , , , , , , , , ,