SEZON TRENDİ : GRİ MANTO / GREY COATS
Bir kaç haftadır dikme serüveni yaşadığım , dikmesi gibi fotoğraflaması da serüvenli olan gri mantoyu olumsuz hava koşulları ve teknik problemlere göğüs gererek yayınlıyorum efendim.

(Geç olsun güç olmasıngillerdenmisiniz siz de :)

Kısa bir iç döküşten sonra yazımın ana fikri ''Gri Manto''ma geçiş yapıyorum.Ay pardon o artık benim değilll kii !! 

Dikiş aşkı ile sipariş çalışanlarda genel hissiyat mıdır yoksa ben fazla mı içselleştiriyorum bilemiyorum.

Diktiğim ''yavrularımdan'' ayrılması çok koyuyor ya hu! Bir ananın evladını kaybetmesiasdfg ... tamam abartmıcam daha fazla :)) Diğer ayrıntılara geçelim :)

Bir kısmı makine bir kısmı telefonla çekildiği için en kısa zamanda bu mont ile ilgili yeni bir post hazırlayacağım inşallah . Sabırsızlanınca elimdekileri hemen kullanmak istedim .

Yavrumun sahibesi olup aynı zamanda da mankenliğini üstlenen sevgili ''SİLİNDİRELLA'' ya çok teşekkür ederim :) Galerisini gezmenizi tavsiye ederim.

Ve tabii ki daha önce de ''Volanlı Saks Mavisi Tunik''te de  fotoğrafçılığımı yapan daim dost ''Fotoğraf Ruhlu Kız'' a bol öpücükler..  :)

Model ayrıntılarına gelelim:
Ben kullandığım kalıptan randıman alamadım diye size modeli gösterip bırakmayacağım tabii ki :) 

Sevgili ''TUBA GÜN '' ablacığımın mail yoluyla bana ulaştırdığı yukarıda teknik çizimini gördüğünüz kalıp hafif bir uyarlama ile tam da aradığım kalıpmış aslında.Lakin bu kalıp elime ben diktikten sonra geçti. Ama bi sonraki denemem mutlaka bu kalıp olacak. Eğer sizde kalıbı istiyorsanız tuba abla ile dm den iletişime geçip mail yoluyla edinebilirsiniz :) 

İnstagram sayfasının linki: ''tubagun''


Bknz : ''Cep dikimi pdf ''


Malumunuz üzre burda dergisinin açıklama kısmını okuyunca daha çok ''açıklamama'' kısmı okumuş gibi hissediyoruz.O nasıl bir anlatış şeklidir nasıl bir çeviridir çözemedim şahsen.Orayı açıklama ile vakit kaybetmeyin ben yararlandığım tüm kaynakları veriyorum sizlere .

Herşey sizler için sevgili okur!
Bu hizmet bu millet kapitalist oyunlara gelmesin diye! 
Bu hizmet herkeşler dikiş dikebilsin diye!

Ay tamam mübalağa işleri benden sorulur da çok bişey istemiyorum yorum bırakın arada yazılarıma ama ama :)

Kalıp,malzeme vs sorunsalı da çözüldüğüne göre şimdi size müjdeyi veriyorum .Bu mont ile size bir sonraki yazımda erkek yaka yapımını ve vatka monteleme (çok havalı bi terim oldu bence çünkü ben uydurdum ) işlemini aşama aşama anlatacağım.

İnternet aleminde erkek yaka ile ilgili araştırmalarım sonucu hiç bir yerde ''tam'' bir anlatım bulamadım.Bende ilk defa bu yakayı denedim ve çok şükür güzel sonuçlandı.

Pek faideli çok görselli bol anlatımlı bir post hazırlığındayım inşallah sizlere..

Son fotoğraflara yaklaşırken şunu söylemeden geçemeyeceğim.Yürüyüş yolunu bir miktar işgal etmekle beraber her zamanki gibi çekim gören masum Meram halkının bakışlarına maruz kaldık.

Fotoğraf çekmek de kolay iş değil arkadaş . Bir blog uğruna ya Rab ne muallimler eziyet çekiyor :D


Son olarak facebookta ''MARİFETLİ MUALLİM BLOG'' sayfası oluşturdum.Beni daha kolay takip edebilin diye :)


Bir sonraki ''erkek yaka anlatımı'' postunda görüşmek üzere takipte kalınn :))


Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,